SAKARYA GENÇ GİRİŞİMCİLER ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ kısa adı ile SAKARYAGİAD Kuruluş faaliyetleri 2015 yılı Nisan ayı içerisinde başlamıştır. Resmi kuruluş tarihi ise 30.06.2015 olan derneğimizin kuruluş faaliyetleri TÜRKİYE GENÇ İŞ ADAMLARI KONFEDERASYONU Genel başkanı Sn. Erkan GÜRAL’ın bizzat kurucu başkanımız Gökhan KORKMAZ’ı bu görevi yerine getirmesi yönündeki teşviki ile start almıştır.

SAKARYAGİAD  50 iş insanının bir araya gelmesi ile kurulmuş ekonomi tabanlı bir sivil toplum kuruluşu olarak hayata geçmiştir. Dil, din, ırk, mezhep, siyasi görüş ayrımı yapmayan iş insanlara bşata güzel ülkemize ve Sakarya’mıza değer katmak adına dernek çatısı altında bir araya gelmiştir.

Ana amacı, Sakarya’da iş insanları arası birlikteliği geliştirip, birlikten güç doğar düşüncesi ile Sakarya ve ülke gelişimine katkılar sağlayacak birlikteliklere imza atmak, sosyal sorumluluk projeleri ile kazanırken paylaşan bir topluluk oluşturmak ve gençlerin ticari ve sosyal hayatlarında gelişimlerine katkı sağlamaktır.

TÜRKİYE GENÇ İŞ ADAMLARI KONFEDERASYONU bünyesine 70’in üzerinde derneğin ve 500 farklı sektörde 10.000’i aşan üyenin bir parçası olmak adına kurulmuş olan SAKARYAGİAD ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşu olarak tüm üyeleri ile Sakarya’ya hizmete gönüllüdür.