SAKARYAGİAD KURUCU BAŞKANI


Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği SAKARYAGİAD Kurucu Başkanı 

Gökhan KORKMAZ,  1978 yılında Sakarya’da doğmuştur. İlk ve orta okulu Sakarya’da, Lise eğitimini İstanbul Üsküdar Fen Lisesinde tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 1996 yılında bölüm 1.’si olarak kazanmıştır. 2001 yılında İnşaat Mühendisi ve sonrasında yapı dalında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak 2005 yılında Yüksek İnşaat Mühendisi ünvanını kazanmıştır.

2015 yılında Sakarya genelinde 50 iş insanını bir araya getirerek temellerini attığı SAKARYAGİAD’ın 2020 yılına kadar 2 dönem yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürmüştür. Bu dönem içerisinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek İstişare Kurulu üyeliği ve Sakarya Sinerji Grubu üyeliği görevlerini de sürdürmüş, genç iş camiasının sosyal alanlarda örnek olacağı çalışmalara imza atmıştır.

2017 yılında Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) yönetim kurulu üyeliğine seçilen kurucu başkanımız, 2018 yılı itibariyle de TÜGİK Genel Başkan yardımcılığı görevine seçilmiş ve halen bu görevini sürdürmektedir.  

Aynı zamanda Sakarya İnşaat Mühendisleri Odası üyesi olan Kurucu Başkanımız Gökhan Korkmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.