Peymak

Anıl ÇALIŞKAN 1985 Sakarya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Sakarya Tansel Eğitim Kurumlarında tamamlamıştır. Üniversite eğitiminde de Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünü tercih etmiş ve TC Yeditepe Üniversitesinde 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamıştır. Üniversite döneminde İş Bankası ATM tasarımı ve TCDD Yolcu Koltukları gibi çeşitli projelerde çalışmış ve ürün tasarımı alanında tecrübe kazanmıştır. İş hayatında
İngilizcenin öneminden dolayı 2010-2012 yılları arasında “Amerika Birleşik Devletleri California San Diego State University” kampüsünde işİngilizcesi üzerine eğitim görmüştür.
 
ÇALIŞKAN ailesinin 1980 yılında kurmuş olduğu aile şirketinin 2. Kuşak temsilcilerindendir. Aile şirketi olan Kromel Mak. San. Ve Tic. A.Ş.’nin mühendislik ve tasarım gibi çeşitli departmanlarında görev almış ve 2013 sonlarında Satın Alma Koordinatörü olarak göreve gelmiştir. 2014 Nisan ayından bu yana grubun yeni yatırımı olan “Kromtech-TSS” firmasında Satış Müdürü olarak görevini yürütmektedir. Grubun bünyesinde bulunan Peymak firmasının kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir.
 
Anıl ÇALIŞKAN, Sakarya Genç Girişimciler ve İş Adamları Derneği kurucu üyesi olup, evli ve Sakarya ilinde ikamet etmektedir.